Rolety zewnętrzne stanowią element elewacji budynku podnosząc tym samym jego standart. Wyprodukowane są ze specjalnie wyprofilowanego, wysokogatunkowego aluminium, dzieki czemu stanowią dobrą izolację cieplną oraz akustyczną. Zabezpieczają przed słońcem, deszczem, zimnem, spojrzeniem ciekawskich lub sąsiadów. Spełniają istotną rolę w procesie oszczędzania energii, chronią przed hałasem oraz włamaniem.

Wykonane są według standardów stawianych nowoczesnym elementom budowlanym a świadectwa i atesty państwowe gwarantują całkowitą zgodność z obowiązującymi przepisami budowlanymi. Rolety zewnętrzne pełnią nie tylko funkcję ochrony i izolacji ale są także elementem dekoracyjnym współczesnej architektury.

Zalety rolet zewnętrznych w okresie letnim
Okno przepuszcza do 80% promieni słonecznych, co latem prowadzi do nadmiernego nasłoneczniania się pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne już przed szybą, niedopuszczając do nagrzania się wnętrza pomieszczenia. W okresie letnim można odczuć korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych w postaci całkowitego zaciemnienia i przyjemnego chłodu w pomieszczeniach.

Zalety rolet zewnętrznych w okresie zimowym
Okna stanowią jedno z głównych źródeł strat ciepła w strukturze budynku (od 15 do 25%). Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. Między oknem a pancerzem rolety powstaje poduszka powietrzna, która działa jak dodatkowa warstwa izolująca. W okresie zimowym rolety zewnętrzne odczuwalnie zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania (nawet do 30%).

Podstawowe zalety rolet zewnętrznych:
izolacja termiczna (redukcja kosztów energii; ogrzewania zimą, klimatyzacji latem )
izolacja akustyczna (obniżenie poziomu hałasu)
ochrona prywatności (zabezpieczenie przed niepożądanymi spojrzeniami osób postronnych)
możliwość zintegrowania z systemami siatek przeciw insektowych
różnorodność form i materiałów użytych do produkcji rolet to nieograniczone możliwości zastosowania (budynki jednorodzinne, apartamentowce, obiekty handlowe, obiekty przemysłowe)
bogata kolorystyka rolet aluminiowych (paleta kolorów RAL) oraz stale wzbogacana lista dostępnych oklein dla rolet PVC powodują, że rolety zewnętrzne niezależnie od funkcji jakie mogą spełniać, często są postrzegane jako niezbędny element architektoniczny nowoczesnego obiektu.