Podstawową funkcją tradycyjnych rolet tekstylnych jest ochrona pomieszczenia przed promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem. Stanowią one również element dekoracyjny okna. Rolety tekstylne charakteryzują się łatwą obsługą oraz szeroką gamą kolorystyczną materiałów. Wszystkie tkaniny są antystatyczne i posiadają atest higieniczny.

Nasz firma oferuje rolety wyposażone w mechanizm:
 łańcuszkowy (Ø19, Ø25, Ø32, Ø36, Ø42)
 sprężynowy (Ø20, Ø25, Ø36)

Rolety tekstylne posiadają kilka istotnych cech: prostota konstrukcji, obsługi i niezawodność. Szeroki zakres regulacji oświetlenia pozwala stworzyć optymalne warunki w pomieszczeniu a wysokie walory estetyczne sprawiają, że wydaje się ono obszerniejsze.

Roleta tradycyjna z reguły montowana jest do ściany lub sufitu. Przy zastosowaniu prowadnic, które mogą być przykręcane bądź klejone do listwy przyszybowej zwiększa się ich funkcjonalność. Przy otwartym oknie roleta w prowadnicach jest unieruchomiona.

Rolety tekstylne w prowadnicach wyposażone są w samohamowny mechanizm łańcuszkowy
- system hamulca sprzęgłowego osłonięty kasetą aluminiową lub pcv (32mm).

Dla okien dachowych oferujemy rolety tekstylne w prowadnicach aluminiowych- w kolorze srebrnym, białym i w kolorze sosny. Wyposażone są one w mechanizm sprężynowy.

Poniżej prezentujemy Państwu przykładowe wzory oraz kolorystykę oferowanych przez nas tkanin. W celu dokładniejszego zapoznania się z nimi zapraszamy do naszej siedziby aby przejrzeć katalog z próbkami tkanin.