Żaluzje pionowe doskonale zabezpieczają pomieszczenie przed działaniem promieni słonecznych, powodując rozproszenie światła, zaciemnienie pomieszczenia lub skierowanie promieni słonecznych w wybranym kierunku.

Umożliwiają spoglądanie na zewnątrz bez ryzyka, że ktoś będzie zaglądał do wnętrza, regulując jednocześnie dopływ światła. Żaluzje pionowe są niezwykle elastyczne i dzięki temu świetnie nadają się do dzielenia pomieszczeń, np. podzielenia większego pokoju na dwie mniejsze sypialnie dla dzieci bądź rozdzielenia pomieszczeń biurowych podnosząc przy tym ich estetykę. Mogą być stosowane do wszystkich typów okien, również do okien o nietypowych kształtach. Są idealnym rozwiązaniem do okien dużych i widokowych.

pionowe.jpg

Do Państwa dyspozycji jest ogromny wybór tkanin dekoracyjnych jak np. materiały przezroczyste, satynowe, całkowicie zaciemniające. Nawet zasłony okienne w Państwa miejscu pracy mogą stać się elementem dekoracyjnym, a dzięki swoim właściwościom zaciemniającym ułatwią np. pracę z komputerem.

Wszystkie lamele daje się łatwo czyścić letnią wodą (25° C), a niektóre nadają się do prania w pralce. Większość tkanin jest odporna na długotrwałe działanie wilgoci (mogą być stosowane w kuchni lub łazience). Niektóre mają dodatkowe właściwości wykraczające ponad walory dekoracyjne (tkaniny antyrefleksyjne, termoizolujące).